Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu – 12.12.2021

 1. Zapraszamy serdecznie do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 17.00. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. Dziś wieczorem, po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia, prowadzony przez scholę naszego DA „Na Miasteczku”, z rozważaniami znanego muzyka, perkusisty Jana Budziaszka.
 3. We wtorek, 14 grudnia, o godz. 17.00 w Klubie Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Miłosierdzia.
 4. W następną niedzielę, 19 grudnia, ofiary składane w czasie Mszy Świętej będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzą się dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 6. W niedzielę Świętej Rodziny – 26 grudnia – otoczymy modlitwą rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2021 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Zapraszamy i prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 7. W grudniu przez cały miesiąc zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Więcej informacji znajdziemy w gablotach w wejściu do kościoła.
 8. W czasie Adwentu w naszej parafii trwać będzie świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”: jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych. W Domu Katolickim i w Duszpasterstwie Akademickim znajdują się choinki z papierowymi bombkami; każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39.Zbiórka zakończy się 3 stycznia.
 9. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 8 zł (a za duże świece – od 16 złotych). W dni powszednie opłatki i świece wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Zapraszamy do zakrystii po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. kto i dlaczego straszy nas końcem świata, znajdziemy także obszerny, jubileuszowy artykuł poświęcony naszemu Chórowi Mariańskiemu. W najnowszej Niedzieli znajdziemy kalendarz ścienny z pięknymi fotografiami obiektów sakralnych, przeczytamy o tym, jak odzyskać chrześcijańską jakość małżeństwa i rodziny, a nade wszystko znajdziemy i tam obszerny, ilustrowany artykuł poświęcony naszemu Chórowi Mariańskiemu – dlatego w tym tygodniu szczególnie zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Przypominamy, że Niedziela kosztuje obecnie 8 złotych. Do nabycia jest także Staś dla najmłodszych.
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Ewa Jusewicz, z ul. Chocimskiej;
  † Zofia Mazurek, z ul. Królewskiej;
  † Marianna Pabjańczyk, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…