Zgodnie z zapowiedzią – dzisiejsze ofiary mszalne będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania kościoła  i budynków parafialnych. Niestety, w związku z zakażeniami koronawirusem, nie odbędzie się uroczysty koncert kolęd Chóru Mariańskiego, zaplanowany na dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30. Jutro powracamy do wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco: w poniedziałek, 31 stycznia – ulice Czarnowiejska, Kawiory i Miechowska; we wtorek, 1 lutego – ulica Krzywy Zaułek; w środę, 2 lutego – ulica Rydla; w czwartek, 3 lutego – ulice Kazimierza Wielkiego i Rolnicza; w piątek, 4 lutego – ulice Obopólna i Staffa; w sobotę, 5 lutego – ulica Lea. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się w Kaplicy Pojednania. Przypominamy, że w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie się odbywał zgodnie z planem w lutym i marcu: każdego tygodnia we wtorek o godz. 18.30. W środę, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione tak, jak w dni powszednie. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na procesję światła i wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będzie dopiero po Mszy Św. o godz. 15.00. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie Zbigniew Lenart, posługujący w Kazachstanie. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na wsparcie jego posługi. Trwa rekrutacja do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Przedszkola. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela podejmuje trudny temat: jak zatrzymać młodych w kościele?. A ks. Jacek Stryczek opowiada o niesprawiedliwości, która go spotkała i o sile przebaczenia. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem? A przed Dniem Życia Konsekrowanego – dlaczego życie kontemplacyjne jest koniecznie potrzebne Kościołowi? Do nabycia są również Mały Gość Niedzielny oraz Staś dla najmłodszych. Zaś przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer pisma Z Życia Parafii… W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: † Elżbieta Lelito, z ul. Skarbińskiego; † Zbigniew Kawalec, z ul. Galla; † Alfred Trzaska, z ul. Radwańskiego; † Barbara Trzaska, z ul. Spokojnej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dzisiejsze ofiary mszalne będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania kościoła  i budynków parafialnych.
 2. Niestety, w związku z zakażeniami koronawirusem, nie odbędzie się uroczysty koncert kolęd Chóru Mariańskiego, zaplanowany na dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Jutro powracamy do wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
  • w poniedziałek, 31 stycznia – ulice Czarnowiejska, Kawiory i Miechowska;
  • we wtorek, 1 lutego – ulica Krzywy Zaułek;
  • w środę, 2 lutego – ulica Rydla;
  • w czwartek, 3 lutego – ulice Kazimierza Wielkiego i Rolnicza;
  • w piątek, 4 lutego – ulice Obopólna i Staffa;
  • w sobotę, 5 lutego – ulica Lea.

  Plan kolędy jest wywieszony w gablotach, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się w Kaplicy Pojednania.

 4. Przypominamy, że w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie się odbywał zgodnie z planem w lutym i marcu: każdego tygodnia we wtorek o godz. 18.30.
 5. W środę, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione tak, jak w dni powszednie. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na procesję światła i wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00.
 7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będzie dopiero po Mszy Św. o godz. 15.00.
 8. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 9. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 10. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie Zbigniew Lenart, posługujący w Kazachstanie. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na wsparcie jego posługi.
 11. Trwa rekrutacja do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Przedszkola.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela podejmuje trudny temat: jak zatrzymać młodych w kościele?. A ks. Jacek Stryczek opowiada o niesprawiedliwości, która go spotkała i o sile przebaczenia. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem? A przed Dniem Życia Konsekrowanego – dlaczego życie kontemplacyjne jest koniecznie potrzebne Kościołowi? Do nabycia są również Mały Gość Niedzielny oraz Staś dla najmłodszych. Zaś przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer pisma Z Życia Parafii…
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Elżbieta Lelito, z ul. Skarbińskiego;
  † Zbigniew Kawalec, z ul. Galla;
  † Alfred Trzaska, z ul. Radwańskiego;
  † Barbara Trzaska, z ul. Spokojnej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…