Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 10.04.2022

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc najuboższym parafianom: członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia w czasie kwesty przed kościołem zebrali 170 złotych.
 2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30.
 3. W czwartek, 14 kwietnia, rozpocznie Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:
  • w Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00;
  • w Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00;
  • w Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godz. 9.00 do godz. 17.00; Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00 (na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść ze sobą świece).

  W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.  
  Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.
  Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego.
 5. Trwa Kurs Alpha dla studentów. Teraz zapraszamy na Kurs Alpha 25plus. Początek w środę 20 kwietnia o g. 18.30 w Domu Katolickim. Zapisy na stronie: kursalpha.pl.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. jak należy rozumieć zagniewanie Stwórcy, czy jako katolicy powinniśmy wierzyć w objawienia prywatne oraz czy można pogodzić wiarę w reinkarnację i wiarę w Jezusa. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejna płytę Biblii Audio – w niezmienionej cenie 8 złotych. Do nabycia jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci i nowy, majowy numer Stasia dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Zbigniew Bobula, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek