Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 03.07.2022

 1. Ponieważ rozpoczął się czas wakacji, przypominamy o potrzebie wyczucia i szacunku dla miejsc świętych: by tak w naszej świątyni, jak i w każdej innej zadbać o odpowiedni strój.
 2. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie i niedziele: dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Pani z Lourdes: na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Matce Bożej z Lourdes. 
 4. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską – z Krakowa na Jasną Górę. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
 6. Zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław prowadzi dziś kwestę na leczenie i rehabilitację 13-letniego Pawełka.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Warsztaty duchowe czy rekolekcje, kilka dni we wspólnocie zakonnej albo samotna lektura – Niedziela podpowiada, jak i gdzie duchowo wypoczywać; zaś ks. Dariusz Głuszko, który przez 7 lat kilka razy w miesiącu bywał w domu opieki w Jordanowie, pisze o ogromnej pracy i poświeceniu tamtejszych zakonnic. W Gościu Niedzielnym poruszono temat bliski dla wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią?; godny polecenia jest też wywiad z profesorem katolickiego uniwersytetu we Lwowie na temat jego szczerej rozmowy z papieżem Franciszkiem dotyczącej sytuacji na Ukrainie. Do nabycia jest także Miłujcie się! dla młodzieży, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  • Barbara Nowińska, z ul. Chocimskiej;
  • Maria Wrona, z ul. Krzywy Zaułek.

   Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…