Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 31.07.2022

 1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, gościmy w naszej parafii, Józefa Klatkę z Madagaskaru. Po Mszy św. przed kościołem będzie można wspomóc misyjną działalność naszego Gościa.
 2. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone przed Mszą św. o godz. 18.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w godz. 7.00—8.00 i 17.00—19.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W najbliższa sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 z Wawelu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W pielgrzymkowej grupie ósmej na Jasną Górę – z ks. Andrzejem i ks. Piotrem – wyruszą również pątnicy z naszej parafii. Wszystkich pielgrzymów polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o losie kapłanów, którzy posługiwali w czasie Powstania Warszawskiego, a także o fenomenie ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli i o tym, jak być szczęśliwym w małżeństwie. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniami: od alkoholu oraz innych substancji i zachowań; także – o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. Do nabycia jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci i wakacyjne numery Stasia dla najmłodszych.          
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  + Czesława Ostrowska, z ul. Królewskiej;
  + Anna Mroczkowska-Balcer, z ul. Domeyki.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…