Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 09.10.2022

 1. Rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas VII szkół podstawowych spotykają się raz w miesiącu: w pierwsze piątki miesiąca w kaplicy akademickiej o godz. 17.00; uczniowie klas VIII spotykają się po Mszy św. o godz. 11.00 w wyznaczone niedziele – począwszy od dzisiejszej niedzieli.
 2. Codziennie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo oprócz soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do czwartku – na różaniec dla dzieci o godz. 17.00.
 3. Dziś zapraszamy serdecznie wszystkich studentów na akademickie rekolekcje «Na dobry początek», które rozpoczną się w czasie Mszy św. o godz. 20.00 i będą trwały do środy. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Gieroń CM.
 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek o godz. 9.45 zostanie odprawiona Msza św. na inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym: o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie.
 7. Od października zaczyna działalność w naszej parafii Szkoła Biblijna, którą poprowadzi profesor Waldemar Rakoczy CM. Pierwsze zajęcia będą miały miejsce w Sali Akademickiej w najbliższą sobotę, 15 października o godz. 9.30. Więcej informacji znajdziemy w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę – 22. Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzą się rodzice i dzieci, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej; dzieci otrzymają poświęcone różańce.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku». Uroczystej Mszy św. o godz. 20.00, będzie przewodniczył rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy – ks. Szczepan Szpoton CM.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, kogo wychowuje polska szkoła, jaka jest różnica między pobożnością i dewocją oraz jak troszczyć się o jakość związku małżeńskiego. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy wywiad z siostrą prof. Adelajdą Sielepin o zaangażowaniu kobiet w liturgii, warto też zwrócić uwagę na tekst, który jest odpowiedzią na akcję mającą na celu przekonywanie rodziców i uczniów do… rezygnowania z lekcji religii. Do nabycia jest jeszcze Gość Ekstra poświęcony Bożemu miłosierdziu i jego apostołce – św. Faustynie Kowalskiej. W zakrystii znajdziemy jeszcze nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych.    
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Mieczysław Milewski, z ul. Skarbińskiego;
  † Ewa Tęcza-Samsel, z ul. Chodowieckiego.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…