Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wszystkich Świętych — 01.11.2022

 1. Dziś Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 18.00 zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy za zmarłych wspominanych w wypominkach listopadowych.
 2. Jutro, w środę obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej. Msze Święte w intencji naszych zmarłych odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji zmarłych kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii.
  Jutro, w pierwszą środę miesiąca, o godz. 18.00 zapraszamy na wspólna modlitwę różańcową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna jutro będzie nieczynna.
 3. Od jutra – od Dnia Zadusznego – aż do pierwszych dni kwietnia 2023 roku, w dni powszednie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 listopada, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 5. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a jutro także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 7. Wierni, którzy w dniach 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych. W kościele należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Należy wypełnić także pozostałe warunki odpustu zupełnego: Komunia św. sakramentalna, modlitwa według intencji Ojca Świętego i zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. Bez spełnienia tych warunków zyskuje się odpust cząstkowy.
 8. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w czwartek 10 listopada o godz. 18.00. Zaproszenia na koncert można otrzymać w zakrystii, tam też należy wnieść 40 złotych opłaty.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie: Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło? Jest do nabycia także Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a w nim książeczka Moje siły specjalne – o świętych, którzy pomogą w trudnych sytuacjach życiowych. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…