Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 04.12.2022

 1. Zgodnie z zapowiedzią – członkowie Chóru Mariańskiego prowadzą dziś zbiórkę ofiar na specjalną tablicę, która będzie poświęcona śp. Maestro Janowi Rybarskiemu, długoletniemu organiście i dyrygentowi naszego Chóru.
 2. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, także na śniadanie po roratach, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 17.00. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W czwartek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogarodzicy, przygotowany przez studentów DA «Na Miasteczku» (zapraszamy szczególnie wiernych, którzy w akatyście śpiewanym na żywo nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć). Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
 4. W czwartek przypada dzień imienin Marii Skawiny, naszej zakrystianki, a w piątek dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
 5. W czwartek minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa., a w piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 7. W następną niedzielę, 11 grudnia, o godzinie 21.00 odbędzie się Uwielbienie Gaudete przygotowane przez Scholę DA «Na Miasteczku». Hasło Uwielbienia brzmi: Odkupieni przez Pana powrócą z radosnym śpiewem. Podczas wydarzenia przede wszystkim skupimy się na wspólnym i radosnym wielbieniu śpiewem naszego Pana. Będzie także okazja, by wesprzeć finansowo studentów naszej Wspólnoty, którzy pod koniec lipca 2023 roku wyruszą na Światowe Dni Młodych do Lizbony. Gorąco zachęcamy do udziału w Uwielbieniu!
 8. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem u ministrantów można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 10 zł (a za duże świece – od 17 złotych). Zachęcamy też do zakupienia przed kościołem kalendarza parafialnego na 2023 rok, wydanego specjalnie z racji jubileuszu 100-lecia istnienia parafii (opłata: 15 zł).
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół oraz dlaczego kościoły pustoszeją – w wywiadzie z ks. profesorem Tomaszem Halikiem z Pragi. W najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny i w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o Bogu; jest też wywiad z Mieczysławem Mokrzyckim, arcybiskupem metropolitą lwowskim. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianki:
  † Danuta Pardała-Stopa, z ul. Spokojnej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…