Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą — 19.02.2023

 1. W najbliższą środę, 22 marca, rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00; o godz. 18.00 zapraszamy na wspólna modlitwę różańcową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech. Ofiary mszalne składane w Środę Popielcową będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom Zgromadzenia Księży Misjonarzy, pracującym w Beninie w Afryce. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W piątek, 24 lutego, minie rocznica śmierci śp. ks. Jacka Moryto CM: za zmarłego Kapłana modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 15.00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie 18. sobót ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: w każdą sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty, przy relikwiach Świętej.
 5. W następną niedzielę, 26 lutego, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby dostać się do nieba; o ogromie zniszczeń i ludzkich dramatów, będących skutkiem trzęsienia ziemi w Turcji; oraz jaką rolę mogą odegrać duszpasterze w przeciwdziałaniu samobójstwom (w ciągu roku zanotowano ich wzrost o 150%). W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa; w krakowskim Gościu Niedzielnym jest też wzmianka o uroczystościach odpustowych w naszej parafii. Do nabycia są również nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Ludwika Bursa, z ul. Spokojnej;
  † Aldona Górecka, z ul. Gramatyka;
  † Benedykt Durek, z al. Kijowskiej. 
   Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…