Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 30.04.2023

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami o tematyce maryjnej.
 2. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na katechezy, które są głoszone w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (pod zakrystią) w każdą niedzielę i środę o godz. 19.30. Tylko dzisiaj, wyjątkowo, katechezy nie będzie.
 3. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Śluby Narodu Polskiego. Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę nie będzie.
 4. W czwartek – 4 maja – przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Miasta Krakowa.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – 5 maja – kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.
 6. W sobotę – 6 maja – obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Już dziś serdecznie zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w Parku św. Wincentego a Paulo w niedzielę 4 czerwca. Wydarzenie będzie stanowiło część obchodów stulecia parafii NMP z Lourdes. Podczas festynu będzie możliwość rozmowy przy stoiskach i uzyskania rzetelnych informacji o działalności różnych instytucji – takich jak hospicja, domy pomocy społecznej, sklepy medyczne i inne. W namiocie spotkania wolontariusze chętnie porozmawiają z każdym, kto będzie czuł taką potrzebę oraz poczęstują ciastem i herbatą. Zapraszamy szczególnie seniorów oraz osoby opiekujące się osobami chorymi i starszymi. Chętnych do wsparcia tego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z ks. Piotrem lub pozostawienie swoich danych w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli polecamy rozmowę z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, wybitnym biblistą – m.in. o ataku medialnym na Jana Pawła II, współczesnej młodzieży, jakości katechezy i przyszłości Kościoła, a w Tygodniu Modlitw o Powołania – dlaczego maleje liczba powołań i jak temu zaradzić. Z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, jak zginęli apostołowie i gdzie są ich groby, o aktach agresji wobec wierzących w Polsce oraz jak się zachować, gdy nastoletnie dziecko nie akceptuje swojej płci. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych, a także Wiadomości misyjne Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
 9. W zakrystii można nabyć płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza CM. Znajdują się na niej kompozycje powstałe w ciągu trzydziestu lat jego twórczej działalności. Wykonawcami są amerykański Chór Gór Skalistych z Salt Lake City, Chór Polskiego Radia, Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Psalmodia, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego Dominanta, Kwartet Wokalny filharmoników krakowskich i nasz Chór Mariański. Krótkie wprowadzenie do nagranych kompozycji znajdziemy w najnowszym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Irena Derdacka, z ul. Lea.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…