Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną — 07.05.2023

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na katechezy w każdą niedzielę i środę o godz. 19.30. Dzisiaj zapraszamy na katechezę, której tematem będzie Fundament naszej wiary – czyli odpowiedź na pytanie o sens życia.
 3. Jutro, w poniedziałek 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Msze Święte – jak w dni powszednie.
 4. We wtorek, 9 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Msze Święte – jak w dni powszednie.
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 7. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 8. Metropolita Krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej: Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzają one okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwy zanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej. […] Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące. A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowujące się do pierwszej Komunii, odnowią przyrzeczenia chrztu św.
 10. Serdecznie zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w Parku św. Wincentego a Paulo w niedzielę 4 czerwca. Wydarzenie będzie stanowiło część obchodów stulecia parafii NMP z Lourdes. Zapraszamy szczególnie seniorów oraz osoby opiekujące się osobami chorymi i starszymi. Chętnych do wsparcia tego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z ks. Piotrem lub pozostawienie swoich danych w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie: czy potrzebujemy objawień maryjnych?, a w nowym numerze Bliżej Życia z Wiarą przeczytamy m.in. o świętym od pieniędzy oraz jak nie dać się zakupowemu szaleństwu. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zatraceniu wiary na zachodzie Europy – w wywiadzie z prymasem Holandii, oraz jak zorganizować Pierwszą Komunię, by była dla dziecka spotkaniem z żywym Bogiem.
 12. Zachęcamy do nabywania w zakrystii płyt z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza.