Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 28.05.2023

 1. Do środy codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. Od poniedziałku podczas Mszy św. o godz. 18.30 biały tydzień będą przeżywały dzieci, które w minione soboty w naszym kościele po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.
 3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 4. W czwartek, 1 czerwca, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Czwartki w naszym kościele są dniami całodziennej adoracji eucharystycznej: zapraszamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy. Od czwartku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 5. W czwartek dzień imienin będzie obchodził Konrad Jaworecki. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza dla pracy  z młodzieżą i studentami.
 6. W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach  z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 7. W piątek na godz. 17.45 do Sali Parafialnej zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, oraz ich Rodziców.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 9. W sobotę w naszej parafii będzie miała miejsce podniosła uroczystość: w czasie Mszy św. o godz. 11.00 ks. biskup Robert Chrząszcz udzieli sakramentu bierzmowania 34 młodym z naszej parafii oraz pobłogosławi 10 ministrantów do służby lektorów. Młodzież wcześniej – w poniedziałek i czwartek zgromadzi się na próbie uroczystości o godz. 17.00, a w czwartek o godz. 18.00 przystąpi do sakramentu pokuty.
 10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 11. Serdecznie zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w Parku św. Wincentego a Paulo w niedzielę 4 czerwca: zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, która zainauguruje Festyn i na której zostaną przedstawieni w parafii nowi lektorzy, i na spotkania po Mszy św. W zakrystii można zgłosić osoby, które samodzielnie nie dotrą na Festyn, a chciałyby w nim uczestniczyć: wolontariusze przywiozą i odwiozą je do domów.  
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. czy można zrozumieć Kościół bez Maryi ? oraz jak budować dojrzałą miłość ? W Gościu Niedzielnym znajdziemy Matki Polki żywot własny czyli, czy jest prawdą, że matka to najlepszy     menedżer, a w dodatku kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na wszystkim się zna ? Przeczytamy również, dlaczego coraz więcej młodych ludzi cierpi na zaburzenia tożsamości płciowej ?. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych. W zakrystii nadal można   nabywać płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza.
 13. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Prosimy o lekturę zwłaszcza tekstu m.in. o tym, dlaczego w naszym kościele do Komunii idziemy w procesji komunijnej i przyjmujemy ja w postawie stojącej.
 14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Aleksandra Konopelska, z ul. Staffa.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…