Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 15.10.2023

 1. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo dziękuje serdecznie za hojne ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz potrzebujących w naszej parafii: członkowie Stowarzyszenia w czasie kwesty przed kościołem zebrali 12.641 złotych.
 2. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Za wsparcie młodzieży w kolejnym Dniu Papieskim składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się/odbyły się kolejne spotkania dla kandydatów do bierzmowania: dla kandydatów z klas siódmych w Sali Parafialnej, a dla kandydatów z klas ósmych – w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 4. Codziennie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo oprócz soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do czwartku – na różaniec dla dzieci o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek, 16 października, o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym: o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.
 6. W tym tygodniu w środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia, a w piątek, 20 października, uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w piątek – ze względu na uroczystość – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2024. Można je będzie nabyć po każdej Mszy św. w cenie 15 złotych.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową oraz raport o stanie Kościoła w Polsce. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak Jan Paweł II inspiruje inne narody, o najnowszej adhortacji apostolskiej Laudate Deum papieża Franciszka oraz o przyczynach kryzysu rodziny i demografii. W zakrystii jest też do nabycia drugi numer kwartalnika Magazyn.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Wiesław Kawa, z ul. Piastowskiej;
  + Alina Sadowska, z ul. Altanowej;
  + Zbigniew Libiszewski, z ul. Lea.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…