Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu – 24.12.2023

 1. Dzisiejsza czwarta niedziela Adwentu łączy się w tym roku ze świętowaniem Wigilii Narodzenia Pańskiego. Dlatego dziś nie będzie Mszy św. niedzielnych o godz. 18.30 i 20.00; od godz. 17.15 kościół pozostanie zamknięty aż do Pasterki.
 2. Wieczorem w naszych domach zadbajmy o przeżycie po chrześcijańsku wieczerzy wigilijnej: z tradycyjnymi, postnymi potrawami na stole, z lekturą fragmentu Pisma Świętego i wspólną modlitwą, z przekazanymi sobie wzajemnie życzeniami, w duchu miłości i jedności, przebaczenia i pojednania, a także ze śpiewem kolęd i pastorałek.
 3. Świętowanie Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej (jest to tzw. świętopietrze).
 4. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
 5. W dni powszednie po Świętach, od środy do piątku, nie będą odprawiane Msze św. o godz. 20.00 (z powodu nieobecności studentów, którzy zwykle w tych Mszach uczestniczą).
 6. W niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2023 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Jednocześnie prosimy jubilatów o zgłoszenie w zakrystii albo w kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 7. Wojciech Kaczmarek zaprasza na Rekolekcje dla młodych mężczyzn. Więcej informacji – w nowym numerze gazety parafialnej.
 8. Przed kościołem można jeszcze nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili – zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (100 stron w cenie 15 zł) znajdziemy m.in. audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, czy to święto obchodzili pierwsi chrześcijanie i jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. W podwójnym numerze Niedzieli (w cenie 12 zł) przeczytamy m.in., dlaczego Bóg stał się człowiekiem i kim byli krewni Jezusa?; do Niedzieli dołączony jest kalendarz ścienny na przyszły rok. W zakrystii znajdziemy także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Stasia dla najmłodszych oraz Trwajcie w miłości dla młodzieży. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii (z informacjami o przyszłorocznej «kolędzie»).
 10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Irena Lech, z ul. Rydla;
  † Cecylia Horbowy, z ul. Staffa;
  † Barbara Hammer, z al. Kijowskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…