Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 28.01.2024

 1. W miniony czwartek zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na wsparcie posługi Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom. I zaprasza do służby nowych chłopców i dziewczęta.
 2. Dziś nasz Chór Mariański będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 16.30. Wszystkich Wiernych zapraszamy na uroczysty koncert kolęd, z udziałem orkiestry Krakowska Młoda Filharmonia i solistów, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 16.30. Po koncercie Chór Mariański zaprasza byłych Chórzystów oraz rodziny Chórzystów na spotkanie w Sali Akademickiej.
 3. W najbliższy piątek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
 4. Piątkowe święto wypada w pierwszy piątek miesiąca. Kapłani – jak zwykle w pierwsze piątki – odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. W przyszłą niedzielę, 4 lutego, gościć będziemy w naszym kościele Zbigniewa Lenarta, posługującego na drodze neokatechumenalnej w Kazachstanie.
 7. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do uczczenia Naszej Pani z Lourdes w dniu parafialnego odpustu: w niedzielę 11 lutego. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30, której będzie przewodniczył ks. profesor Wiesław Przyczyna, a chorych – na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 15.00.
 8. W związku z licznymi uwagami uczestników niedzielnych Mszy Świętych – bardzo prosimy, by rodzice z dziećmi wieku przedszkolnym uczestniczyli we Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00 w kaplicy akademickiej albo zadbali, by dzieci swoim zachowaniem nie przeszkadzali innym w uczestniczeniu w Eucharystii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak dziś weryfikuje się cuda i dlaczego komunikowanie się z duchami jest niebezpieczne, znajdziemy też komentarz ks. Janusza Królikowskiego do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Gość Niedzielny podejmuje temat wizyty duszpasterskiej księży w domach wiernych („pozytywnie o kolędzie”), znajdziemy w nim również analizę: czy atak Rosji na Polskę jest realny? Są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, podwójny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Mieczysław Lizak, z ul. Królewskiej;
  † Maria Kornecka, z ul. Królewskiej;
  † Janina Suder, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…