Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu — 25.02.2024

 1. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: już także dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 2. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17.45.
 3. W pierwszy piątek miesiąca, 1 marca, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; okazja do spowiedzi w godz. 6.30—9.00 oraz 18.00—20.00.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, na Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 oraz na nabożeństwo wynagradzające.
 5. Wielkopostne rekolekcje dla studentów rozpoczną się za tydzień, w 3. niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi Artur Pająk, misjonarz.
 6. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Żywego Różańca; spotkanie wspólnoty różańcowej i zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o roli, jaka bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła, o pustelniach i rekolekcjach w ciszy, które cieszą się coraz większa popularnością oraz o fiasku niemieckiego projektu Goralenvolk. W Niedzieli na pytanie o sens Wielkiego Postu odpowiada ks. Andrzej Cieślik, o celibacie mówi o. prof. Jacek Salij OP, a 2 lata wojny na Ukrainie podsumowuje gen. Leon Komornicki. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Ludmiła Kampioni, z ul. Armii Krajowej.
  – Tydzień temu zmarł Ks. Andrzej Waksmański, długoletni proboszcz parafii św. Szczepana; uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek, 22 lutego, pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.
  – W niedzielę 18 lutego w domu Księży Misjonarzy w Grodkowie zmarł Ks. Jerzy Młynek CM, który w latach 1981—1986 pracował w naszej parafii; pogrzeb odbył się wczoraj w Zdzieszowicach.
  – W środę 21 lutego w domu Księży Misjonarzy w Pabianicach zmarł Ks. Jacek Piątek CM, pochodzący z naszej parafii; na uroczystości pogrzebowe zapraszamy do naszego kościoła w środę o godz. 10.00.   
  Zmarłych kapłanów i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…