Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu — 03.03.2024

 1. Dziś wolontariusze HCPT Polska prowadzą kwestę na organizację dorocznej pielgrzymki do Lourdes dla osób niepełnosprawnych.
 2. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Zarówno za pobożny udział w Drodze krzyżowej, jak i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziś rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla studentów. Plan rekolekcji jest podany w gablocie przed głównym wejściem do kościoła.
 4. Jutro i w kolejny poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 6. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza w czwartek, 7 marca, na wspólną adorację eucharystyczną o godz. 17.30, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 7. W czwartki można uzyskać bezpłatne porady prawne. Więcej informacji znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 8. W piątek, 8 marca, Wspólnota Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza do modlitwy w czasie Mszę św. wieczornej w intencji zmarłych i konających.
 9. Przez cały Wielki Post metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów: pokutnego, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post, dalej – ukazania miasta jako „przestrzeni świętej”, wreszcie – obecności biskupa, która jest znakiem jedności Kościoła. W piątek, 8 marca, nasza świątynia stanie się kościołem stacyjnym. Wszystkich zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył biskup Janusz Mastalski. Natomiast po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (pod zakrystią) będzie okazja do wspólnej adoracji eucharystycznej w ciszy, w intencji Krakowa i naszej Ojczyzny.
 10. Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi zaprasza Rodziców wraz z dziećmi sześcio- i siedmioletnimi oraz starszymi na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę 9 marca od godz. 10.00 w budynku szkoły przy al. Kijowskiej 8.
 11. Również Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza przyszłych Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę o godz. 10.00 do budynku szkoły.
 12. Już dziś zapraszamy na koncert Chóru Mariańskiego w sobotę 16 marca po Mszy św. o godz. 18.30. Chóry wykona bardzo stosowne na Wielki Post Siedem słów Chrystusa na krzyżu, z udziałem uznanych solistów i instrumentalistów krakowskich
 13. W zakrystii można zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W najnowszej Niedzieli biblista opowiada, jaka była rola praktyk ascetycznych w Starym Testamencie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o dobrej spowiedzi: o tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła. W jednym i drugim tygodniku przeczytamy także o wątpliwych planach Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczących nauczania języka polskiego i historii. Jest także nowy, bardzo ciekawy numer dwumiesięcznika Historia Kościoła; temat numeru: celibat. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 15. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Janina Rżany, z ul. Gramatyka.               
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny…