Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu — 10.03.2024

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. Jutro, w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W najbliższą sobotę odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej. Ks. Profesor będzie naszym gościem także w następną niedzielę: wygłosi kazania katechizmowe na wszystkich Mszach Świętych dla dorosłych.
 4. Zapraszamy serdecznie na koncert Chóru Mariańskiego, który odbędzie się w sobotę, 16 marca, po Mszy św. o godz. 18.30. Nasz Chór Mariański wykona bardzo stosowne na Wielki Post Siedem słów Chrystusa na krzyżu, z udziałem uznanych solistów i instrumentalistów krakowskich.
 5. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają książeczki do modlitwy; po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 6. W zakrystii można zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas.
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli teolog-biblista opowiada, jakie zalecenia miał Jezus dla osób chcących pościć i na czym polega sens piątkowego postu. Jest także nowy, czwarty numer Magazynu Niedzieli, a w nim przeczytamy m.in. o tym, czego chce od nas Rosja i co wiemy o herezjach eucharystycznych. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, a w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach. Jest także nowy, bardzo ciekawy numer dwumiesięcznika Historia Kościoła. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Andrzej Gdeczyk, z ul. Skarbińskiego;
  † Zbigniew Wierzbicki, z ul, Chodowieckiego;
  dziecko Łucja Jadach.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…