Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu — 17.03.2024

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych o godz. 18.00. A wieczorem studenci przedstawią Misterium nocnej drogi krzyżowej – w ramach Drogi krzyżowej dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. Dzisiaj przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego, a we wtorek dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Matki Najświętszej, Patronki naszej parafii.
 3. We wtorek, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione jak w dni powszednie.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 6. Dziś przed kościołem można zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich.
 7. Dziś przed kościołem można nabyć miód i produkty pszczele.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy wiara chroni przed popełnieniem samobójstwa, jak mowa nienawiści zmienia nasze życie i obyczaje, o sensie postu oraz o próbach dyskredytacji Jana Pawła II przez kłamliwe programy telewizyjne. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wyjaśnienie, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu oraz czy oddawanie czci relikwiom jest nam potrzebne do zbawienia. Są także nowe numery dwumiesięcznika Historia Kościoła i Magazynu Niedzieli. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Maria Fischer-Rzeźniczak, z ul. Chocimskiej;
  † Zofia Dembkowska-Obrzut, z ul. Warmijskiej;
  † Teresa Kawula, z ul. Domeyki.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…