Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 24.03.2024

 1. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30.
 2. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.
 3. W czwartek, 28 marca, rozpocznie Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:
  * w Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00;
  * w Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00;
  * w Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godz. 9.00 do godz. 17.00; Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00 (na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść ze sobą świece).
  W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny: tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00. 
  Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.
  Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w lutowo-marcowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego. W Niedzielę Wielkanocną zostanie również odprawiona Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
 5. Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów do udziału w kolejnej edycji Alpha. Jest to cykl 10 spotkań dla osób chcących rozwiewać swoje wątpliwości, zadawać pytania, poszukiwać oraz pogłębiać swoją wiarę. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki, start 8 kwietnia o godz. 19.00. Natomiast 4 kwietnia ruszy edycja Alpha dla osób 25+ (bez górnej granicy wiekowej). Będzie się ona odbywała w czwartki. Zapisy na obydwie edycje Alpha na stronie internetowej: pl.
 6. Zachęcamy do lektury prasy, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o fatalnym stanie polskiej demografii – czyli „Polska bez nowych pokoleń”, znajdziemy też świadectwa tych, którzy mieli okazje poznać bliżej abpa Tadeusza Wojdę, nowego przewodniczącego KEP. Także w Gościu Niedzielnym przeczytamy o przyczynach drastycznego spadku urodzeń w Polsce oraz o historii pamiętnej obrony krzyża przez młodzież w Miętnem w 1984 roku. W jednym i drugim tygodniku znajdziemy teksty, które pomogą dobrze rozumieć i przeżyć Święte Triduum Paschalne. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Teresa Donhoffner, z ul. Domeyki;
  † Dorota Kołpa, z ul. Altanowej;
  † Alina Smatlik, z ul. Krzywy Zaułek.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek