Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania — 31.03.2024

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech w czasach niepokoju i zamętu Chrystus Pan Zmartwychwstały obdarzy Wasze serca pokojem, rozpali na nowo miłość wzajemną, niech udziela zdrowia i wszelkich potrzebnych darów, niech Was prowadzi ku dobrej przyszłości.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie Świętego Triduum Paschalnego: Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Dziękujemy Diakonowi Łukaszowi (który odbywa w naszej parafii praktykę diakońską), Chórzystom Chóru Mariańskiego i Osobom prowadzącym wspólny śpiew, Siostrze Beacie, Panom Kościelnym, naszym Szafarzom Komunii i Lektorom-Seniorom oraz całej Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów i za złożoną wczoraj jałmużnę wielkopostną, przeznaczoną na wsparcie ubogich.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach. Z otrzymanych darów i złożonych ofiar – Stowarzyszenie Miłosierdzia m.in. przekazuje regularnie zapomogi pieniężne, a także przygotowało ponad 120 świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących parafian i dla bezdomnych. Jednocześnie dziękujemy serdecznie wolontariuszom, którzy wsparli działalność Stowarzyszenia Miłosierdzia.
 4. Dziś, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W Piątek Wielkanocny kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W Sobotę Wielkanocną zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.40 i na nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów do udziału w kolejnej edycji Alpha. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki, start 8 kwietnia o godz. 19.00. Natomiast 4 kwietnia ruszy edycja Alpha dla osób 25+ (bez górnej granicy wiekowej). Będzie się ona odbywała w czwartki. Zapisy na obydwie edycje Alpha na stronie internetowej: pl.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak przebić się z dobrą nowiną o zmartwychwstaniu do ludzi, których już nie interesuje radość życia wiecznego, a także jak współczesne pomysły rządzących w dziedzinie edukacji są kontynuacją tego, co próbowali dawniej zrobić komuniści. W Gościu Niedzielnym znajdziemy obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, ale także szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce. W Gościu Niedzielnym także artykuł poświęcony drodze życiowej znanego nam parafianina Adama Markowskiego. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Trwajcie w miłości dla młodzieży. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Tadeusz Chmielewski, z ul. Królewskiej;
  † Elżbieta Klimowska-Tworzydło, z ul. Lea;
  † Józef Wojewodzic, z ul. Szlachtowskiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek