Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 21.04.2024

 1. Towarzystwo Przyjaciół Chorych «Hospicjum im. Św. Łazarza» serdecznie dziękuje za wsparcie jego działalności: w czasie kwesty w niedzielę 7 kwietnia zebrano 10509 złotych.
 2. Dziś zapraszamy na koncert muzyki chóralnej: po Mszy św. o godz. 16.30 w naszym kościele wystąpią Mandal Kantori z Norwegii i nasz Chór Mariański.
 3. We wtorek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swojego Patrona czci Wojciech Kaczmarek. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Solenizancie: niech wstawiennictwo świętego Patrona wyprasza mu wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 4. W czwartek, 25 kwietnia, obchodzić będziemy święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu czczą swojego Patrona Księża Marek Krawczyk i Marek Bukowiec. Czcigodnym Solenizantom składamy serdeczne życzenia: niech wstawiennictwo świętego Marka wyprasza im łaskę zdrowia i dary Ducha Świętego w codziennym kapłańskim posługiwaniu.
 5. W następną niedzielę, 28 kwietnia, Wspólnota PROJEKT A PAULO serdecznie zaprasza do udziału w dniu poświęconym Osobom Starszym. Wolontariusze PROJEKTU A PAULO będą czekać na Parafian przed kościołem, by porozmawiać m.in. o podejmowanych w wolontariacie działaniach na rzecz Osób Starszych i możliwościach objęcia nowych osób działaniami PROJEKTU, będzie też prowadzona zbiórka na zaplanowany Festyn Seniora, którego kolejna edycja odbędzie się w czerwcu.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. Zapraszamy na Rekolekcje Wędrowne u Misjonarzy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–28 kwietnia. Miejscem spotkania będzie serce Beskidu Żywieckiego – Stryszawa. Temat to odkrywanie i odpowiedź na życiową misję. Szczegóły dostępne na plakacie, w mediach społecznościowych i Internecie, a także u ks. Wojciecha Kaczmarka. Zapisy trwają.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów i o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o micie tzw. dobrej aborcji, o nowym prawie w Szkocji, które godzi w zdrowy rozsądek oraz po co nam ciało w niebie. Jest także nowy, bardzo ciekawy numer dwumiesięcznika Historia Kościoła: w nim m.in. jak mogła wyglądać Maryja i kiedy zaczął się kult maryjny, a także kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Do nabycia jest też nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Ryszard Polkowski, z ul. Lea;
  † Katarzyna Orłowska-Kwiatkowska, z ul. Smoluchowskiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek