Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 16.06.2024

 1. Przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii możemy pobrać tekst przeznaczonego na dzisiejszą niedzielę Listu Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia. Zachęcamy do lektury.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego – codziennie o godz. 18.00.
 3. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę, 19 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców i rodziny ministrantów i krucjatek.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
 • uczniów, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 12 – w czwartek, 20 czerwca, o godz. 8.00;
 • Szkoły Podstawowej nr 5 – również w czwartek o godz. 16.30;
 • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek, 21 czerwca, o godz. 9.00.
 1. Jak co roku – zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Termin od lat niezmienny: 6—11 sierpnia. Z naszej parafii wyruszy akademicka Grupa Misjonarska nr 8, pod przewodnictwem ks. Wojciecha Kaczmarka. Szczegółowe informacje można uzyskać u duszpasterzy akademickich. Zapisy na stronie internetowej: www.ppk2.pl.
 2. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o gorącym kryzysie na wschodniej granicy, o odpowiedzialności za własne czyny i o tzw. „grzechach cudzych” oraz jak się zachować i nie dać zmarginalizować, gdy coraz częściej nie podobają się innym nasze katolickie poglądy. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o kulturze, która stawia znak zapytania nad rodziną, i o głębokim sensie i pięknie Marszów dla Życia i Rodziny, które dziś przejdą ulicami wielu miast; znajdziemy też poruszający wywiad z biskupem Pawłem Gonczarukiem z Charkowa. W wakacyjnym numerze Małego Gościa Niedzielnego dzieci znajdą m.in. specjalny plakat na Euro 2024 oraz rozpiskę meczów reprezentacji Polski. Jest także nowy numer Trwajcie w miłości! dla młodzieży i Stasia dla najmłodszych. Jest jeszcze Gość Extra i Historia Kościoła.
 3. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Stanisława Michalik, z ul. Warmijskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…