Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 30.06.2024

 1. Ponieważ rozpoczął się czas wakacji – przypominamy o potrzebie wyczucia i szacunku dla miejsc świętych: by w naszej świątyni, jak i w każdej innej zadbać o odpowiedni strój.
 2. Podajemy do wiadomości, że na okres wakacji (czyli w lipcu i sierpniu) zmieniony zostaje porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w dni powszednie i niedziele: od jutra, od poniedziałku w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 6:00 i 20:00, a już za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15:00. Podobnie jak w roku ubiegłym – w dni powszednie będzie odprawiana Msza św. o godz. 9:00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7:00 – 9:00 i 18:00 – 19:00.
 3. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. w kaplicy z udziałem dzieci przedszkolnych. Rodziców z małymi dziećmi zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 11:00, a uczestników tej Mszy św. prosimy o więcej wyrozumiałości i cierpliwości dla młodych rodziców i ich pociech.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Pani z Lourdes: na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18:00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. o godz. 18:30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:30. Nie będzie odwiedzin księży w domach chorych. Po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17:00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8:00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Dziś przed kościołem można nabyć miód i produkty pszczele.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o zamachu na nauczanie katechezy w szkołach, o zagrożeniach, jakie czyhają na młodych w czasie wakacji i o konsekwencjach głupoty w świetle Pisma Świętego. Gość Niedzielny szuka odpowiedzi na pytania: w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa? – oraz: czy w Polsce panuje polityczny system nienawiści? Dotarł do nas nowy numer Magazynu Niedzieli – kwartalnika o tematyce historycznej i patriotycznej. Do nabycia są także nowe numery Trwajcie w miłości! dla młodzieży, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  + Barbara Kraus, z ul. Staffa.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…