29. niedziela zwykła — 17.10.2010

1.      Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Członkowie Akcji Katolickiej zebrali do skarbon 6.905 zlotych.

2.      Dziś zapraszamy na koncert chóru chłopięcego z Lubeki, który będzie śpiewał w czasie i po Mszy św. o godz. 16.30.

3.      Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

4.      Jutro przypada w liturgii święto św. Łukasza, ewangelisty, a w środę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

5.      Chór Mariański zaprasza na koncert chóru młodzieżowego z Londynu: chór będzie śpiewał w poniedziałek o godz. 17.40, a także w czasie i po Mszy św. o godz. 18.30.

6.      Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie z doktorem prawa p. Andrzejem Dudą – kandydatem na prezydenta m. Krakowa: we wtorek 19 października po Mszy św. o godz. 18.30 w sali parafialnej.

7.      W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

8.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

9.      Studenci i duszpasterze zapraszają na Czuwanie Maryjne, które rozpocznie się w najbliższy piątek 22 października o godzinie 21.00 w kościele. W programie jest modlitwa różańcowa, rozważania przywilejów Maryi, modlitwa wstawiennicza i Msza św.około północy

10.  Spotkanie członków Koła Misyjnego i Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

11.  Chór Mariański zaprasza na uroczysty koncert z okazji 60-lecia działalności w okresie powojennym – z udziałem 140 śpiewaków, orkiestry Filharmonii Krakowskiej, chórów z Francji i Hiszpanii oraz solistów – który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w poniedziałek, 25 października, o godz. 19.00. Bilety filharmoniczne, w cenie 20 – 25 złotych, można nabyć dziś w zakrystii u P. Organisty, będą też do nabycia w kasie filharmonii.

12.  Serdecznie zapraszamy na studencki kurs przedmałżeński dedykowany tym, którzy się nie spieszą. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 października, o godz. 19.00 w kawiarence „Na Poddaszu”. Kurs zawiera 21 tematów i polecamy go szczególnie parom, które chcą się dobrze przygotować do małżeństwa. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej duszpasterstwa akademickiego oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

13.  Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.

14.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o kanonizowanym dzisiaj w Rzymie naszym rodaku – św. Stanisławie Kazimierczyku, a w Gościu Niedzielnym – o Bogu jako niesprawiedliwym sędzi oraz o zbliżającej się katastrofie energetycznej w naszym kraju.

15.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Emilia Jurek, z ul. Rydla;

†        Maria Kowalska, z ul. Nowowiejskiej;

†        Magdalena Maria Szarek, z ul. Chocimskiej;

†        Bogusława Habas, z ul. Bronowickiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…