Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 28.08.2011

1. W środę podczas Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

2. Po przerwie wakacyjnej – od czwartku, 1 września, wznowimy w dni powszednie Mszę św. o godz. 9.00, a kancelaria parafialna od 1 września będzie czynna również przed południem. Począwszy od niedzieli 11 września w kaplicy akademickiej będzie też do-datkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych. Msze Święte akademickie, odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 20.00, zainaugurujemy w poniedziałek 19 września.

3. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w czwartek i piątek:

• dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 w czwartek o godz. 8.00;

• dla VII Liceum Ogólnokształcącego w czwartek o godz. 9.00;

• dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 w piątek o godz. 11.00.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy Świętych w czwartek o godz. 8.00 i w piątek o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota mie-siąca:

• w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adora-cja Najświętszego Sakramentu, a podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się bę-dziemy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego;

• w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramental-ną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;

• natomiast w sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeń-stwo wynagradzające.

5. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie obchodzona jako NIEDZIELA MARYJNA. Nasi goście – księża Tadeusz Lubelski i Jacek Wachowiak – będą mówić o kulcie maryj-nym, zachęcając nas do praktycznego ożywienia czci dla Matki Najświętszej w naszym życiu.

6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli znajdziemy m.in. interesujący wywiad z polskim księdzem, pracującym we Francji, a w Niedzieli Młodych – tekst o tym, jak ważna jest wierność dokonanym wyborom; w Gościu Niedzielnym polecamy relację ze spotkania młodych w Madrycie, wywiad z ks. prof. Andrzejem Muszalą, a rodzicom – koniecznie tekst o wychowawczych błędach (Oświata w reformach). Do nabycia jest także dominikański List i Źródło oraz nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Wspólnota Żywego Różańca może zakupić nowy numer pisma Różaniec.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Romana Żołobajło, z ul. Czarnowiejskiej;

† Józefa Antonina Matyjaszek, z ul. Smoluchowskiego;

† Marek Kasperczyk, z ul. Lea;

† Marta Alicja Dziedzic, z ul. Skarbińskiego;

† Zofia Janowska, z ul. Nowowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…