Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 15.01.2012

1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w archidiecezji krakowskiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowy program obchodów Tygodnia w naszym mieście został wywieszony w gablotach. W intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy Świętych o godz. 18.30.

3. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się jutro, w poniedziałek, w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

4. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.

5. W czwartek przypada dzień imienin ks. Mariusza Czajkowskiego i ks. Mariusza Zygadły, którym życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej Pani z Lourdes na każdy dzień kapłańskiej posługi.

6. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

· dzisiaj – ulice Bronowicka, Gramatyka i Staffa;

· w poniedziałek, 16 stycznia – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego, Reymonta;

· we wtorek, 17 stycznia – ulice Czarnowiejska i Staszczyka;

· w środę 18 stycznia – ulice Kadecka, Kazimierza Wielkiego i Tokarskiego;

· w czwartek, 19 stycznia – ul. Kijowska;

· w piątek, 20 stycznia – ul. Skarbińskiego numery 2, 10, 12, 14 i 16;

· w sobotę, 21 stycznia – ulice Skarbińskiego numery 4, 5, 6, 8, 20, 24 i 24a oraz Smoluchowskiego;

· w niedzielę, 22 stycznia – ul. Nawojki.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

7. Nasz Chór Mariański w przyszłą niedzielę zaprasza na kolędowanie w kościele Narodzenia Pańskiego w Piekarach o godz. 17.30; w naszym kościele Chór Mariański będzie śpiewał w niedzielę 29 stycznia, w czasie Mszy św. o godz. 16.30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czego możemy uczyć się od Żydów, którzy przetrwali dwa tysiące lat bez własnego państwa dzięki zachowywaniu szabatu oraz co miałby do powiedzenia sł. B. kard. Stefan Wyszyński na temat obecnej sytuacji w naszym kraju.

9. W zakrystii można dziś podpisać list do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji popierający starania Radia Maryja i Telewizji Trwam o uzyskanie miejsca na platformie cyfrowej.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefan Rojek, z ul. Staffa;

† Saturnina Szklarska, z ul. Goetla;

† Zdzisław Jankowski, z Al. Kijowskiej;

† Ksenia Katarzyna Sawicka, z ul. Chocimska;

† Stanisław Zbigniew Pitala, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…