Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 08.01.2012

1. Wiernych przynależących do grup parafialnych zapraszamy serdecznie na spotkanie opłatkowe dziś o godz. 16.00 w sali parafialnej.

2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

3. Serdecznie zapraszamy na ostatnie już w tym roku akademickim spotkanie z ks. prof. Waldemarem Rakocym. Podczas spotkania, które rozpocznie się w poniedziałek, 9 stycznia, ok. godz. 19.00 – ks. Profesor odpowie na pytanie: Co zrobić, aby chrześcijaństwo stało się dla nas atrakcyjne, a przykazania nie były postrzegane jako ciążące brzemię?

4. Zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się we wtorek, 10 stycznia, o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym.

5. Duszpasterze akademiccy zapraszają na XII Wielkie Kolędowanie, czyli bardzo nietypowy koncert kolędowy. Koncert pod patronatem m.in. Polskiej Rady Ekumenicznej, Gościa Niedzielnego, Fundacji Academica i Radia Plus odbędzie się w sobotę 14 stycznia o godz. 19.00 na miasteczku studenckim w Klubie Studio przy ul. Budryka 4. W czasie koncertu studenci przedstawią Jasełka. Ceny biletów: 10 złotych, dla studentów 5 złotych, a dla dzieci do lat 15 – za darmo).

6. Msze Święte niedzielne w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi oraz dla młodzieży zostaną wznowione w niedzielę 15 stycznia.

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na sfinansowanie prac renowacyjnych w naszym kościele.

8. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

· dzisiaj – ul. Lea – numery nieparzyste 33a—79;

· w poniedziałek, 9 stycznia – ul. Lea – numery parzyste 20—98; · we wtorek, 10 stycznia – ul. Lea – numery nieparzyste 99—165 oraz numery parzyste 100—114a;ul. Toruńska;· w czwartek, 12 stycznia – ulice Chmiela, Kawiory, Miechowska, Ogrodniczek i Urzędnicza oraz Kolęda w akademikach;

· w środę 11 stycznia – Kolęda w akademikach według osobnego programu;

· w piątek, 13 stycznia – ul. Rydla;

· w sobotę, 14 stycznia – ulice Galla i Jadwigi z Łobzowa;

· w niedzielę, 15 stycznia – ulice Bronowicka, Gramatyka i Staffa.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia są nowe numery Gościa Niedzielnego i Listu oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Tadeusz Stec, z ul. Królewskiej;

† Jerzy Stanisław Zaleski, z ul. Czarnowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…