Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 16.09.2011

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Zapraszamy naszych Parafian, młodszych i starszych, do Wspólnoty Żywego Różańca: zapraszamy do zakrystii – do zapisania się i po niezbędne informacje.

3. W tym tygodniu – we wtorek, 18 września, obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży, a w piątek, 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

4. Chłopców z klas trzecich i starszych zapraszamy na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów: spotkania będą się odbywały w środy o godz. 17.00 w sali parafialnej; dziewczęta zapraszamy na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej: również w środy o godz. 17.45. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.

5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, wspierające osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością, zaprasza w przyszłą niedzielę, 23 września, na Dzień Otwarty: w godz. 9.00 – 21.00 przy ul. Loretańskiej 11 będzie można zobaczyć Centrum Pomocy oraz porozmawiać z pracującymi tam specjalistami.

7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Ponieważ rozpoczyna się II Tydzień Wychowania – zachęcamy do przeczytania w Gościu Niedzielnym najpierw tekstu zatytułowanego Wychowanie w świecie bez zasad, a także opowieści o św. Charbelu, mało znanym w Polsce libańskim pustelniku oraz o pierwszym przykazaniu postchrześcijanina: Odczep się! Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec, Źródło, List do Pani.

8. Wspominamy dziś naszych parafian, którzy odeszli do wieczności:

† Władysław Zgoda, z Al. Kijowskiej (zmarł już ponad dwa tygodnie temu, ale nie był jeszcze wspomniany);

† Stanisława Maria Hanausek, z ul. Czarnowiejskiej 101/14.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…