Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 13.04.2014

1.    Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na Misterium Męki Pańskiej dziś po Mszy św. o godz. 12.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.

2.    Dziś ostatni dzień głosowania w wyborach do Duszpasterskiej Rady Parafialnej: kartę do głosowania należy wrzucić do urny umieszczonej przy ołtarzu św. Antoniego. W zakrystii można jeszcze otrzymać kartę do głosowania.

3.    Jutro, w Wielki Poniedziałek, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego.

4.    Nasz Chór Mariański pragnie przedstawić najpiękniejsze fragmenty Requiem Verdiego, nad którym pracował przez kilka miesięcy i w którego wykonaniu uczestniczył w Lyonie (partie solowe zaśpiewają wokaliści z Akademii Muzycznej w Krakowie i w Katowicach). Na występ Chóru zapraszamy w Wielką Środę o godz. 18.00.

5.    Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.

6.    Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7.    Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:
W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.  
W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00.
W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.
W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  
Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.
Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.   
Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.
Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

8.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.

9.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego minie 5. rocznica śmierci śp. ks. Józefa Mazurka. O wieczną nagrodę dla śp. ks. Józefa będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18.30, zamówionej przez przyjaciół zmarłego Kapłana.

10.    Dziś przed kościołem można wesprzeć działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej: są do nabycia palmy czy świece kanonizacyjne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.  

11.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. czy kielich, którego Jezus użył w czasie Ostatniej Wieczerzy, dotrwał do naszych czasów, znajdziemy w nim dodatek z nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz reportaż z Naddniestrza – państwa, którego nie ma. Do nabycia jest również Niedziela, Miłujcie się! dla młodzieży i inne pisma oraz cukrowe baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę.  

12.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Maria Kowalczyk, z ul. Smoluchowskiego;
† Ryszard Górski, z ul. Staffa;
† Zdzisław Wiesław Kubik, z ul. Szlachtowskiego;
† Stanisław Kostka Guja, z ul. Krzywy Zaułek.
Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…