Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 03.05.2014

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat Maryja darem Bożym; nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
 2. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie je procesja światła i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 3. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych.
 5. W piątek, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim. Ze względu na uroczystość – w piątek nie będzie obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie w piątek 8 maja: na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. W przyszła niedzielę Ks. Kardynał – Metropolita zaprasza do udziału w procesji ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Procesja wyruszy z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.
 8. Kardynał skierował do nas także apel dotyczący poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu: Drodzy Diecezjanie. Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga kilku tysięcy osób, tysiące innych zostało rannych. Zniszczone są dziesiątki miast i wiosek. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu. […] W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu – proszę o modlitwę w ich intencji oraz o zorganizowanie w parafii zbiórki do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

Ofiary na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi będzie można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła od dziś do następnej niedzieli włącznie.

 1. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na wsparcie Hospicjum im. św. Łazarza dla osób terminalnie chorych w naszym mieście.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę majową do sanktuariów maryjnych w Płokach, Czernej, Paczółtowicach i Racławicach w sobotę 23 maja. Zapisy we wtorki w pokoju obok zakrystii w godz. od 17.00 do 18.00.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. rozmowę z mężem i córką Asii Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć w Pakistanie za rzekome bluźnierstwo, wywiad z posłem Robertem Telusem o polityce, która nie jest grzechem, i o tym, jak Francuz Jean Raspail 40 lat temu przewidział obecny zalew Europy przez imigrantów. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Różańca. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, podwójny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józef Dudzicki, z ul. Nowowiejskiej;

† Julian Batko, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…