Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 09.08.2015

  1. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie ma katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
  2. W środę, 12 sierpnia, minie rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  3. W czwartek, 13 sierpnia, w naszej archidiecezji będzie obchodzone święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego; będą odprawione także dodatkowe Msze św. z udzieleniem sakramentu małżeństwa o godz. 14.00, 15.00 i 17.30. Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny jest świętem obowiązującym: każdy katolik powinien uczestniczyć w tym dniu w świątecznej Mszy Świętej. Po każdej Mszy św. parafialnej poświęcimy zioła i kwiaty.
  5. W Łagiewnikach, w kaplicy Wieczystej Adoracji trwa modlitewna „sztafeta miłosierdzia” obejmująca rodziny i parafie, sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła i świata. W obecnym czasie duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży szczególną modlitwą otaczana jest młodzież i dzieci, by Ogień Miłosierdzia zapalał ich serca żywą wiarą, ufną nadzieją oraz głęboką miłością wobec Boga i ludzi. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, nasza parafia jest zaproszona do udziału w Wieczystej Adoracji – począwszy od godz. 21.00. Zapraszamy serdecznie, by w zakrystii zapisać się na konkretną godzinę nocnego czuwania. Niech nasza obecność w kaplicy Wieczystej Adoracji stanie się wyznaniem wiary, a zarazem dziękczynieniem za Boże dary, które nieustannie otrzymujemy od Jezusa Miłosiernego.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy opowieść Marka Kamińskiego, polarnika i podróżnika, który ostatnio odbył pielgrzymkę z Kaliningradu do Santiago de Compostela i przeczytamy o tym, kto sfinansował budowę Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Do nabycia są również Niedziela, Źródło, Różaniec i inne czasopisma.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Pelagia Jarecka-Rybiec, z ul. Galla;

† Władysław Motyl, z ul. Skarbińskiego;

† Krystyna Likszo, z ul. Lea;

† Franciszek Maciulewicz, z ul. Szlachtowskiego;

† Zofia Działowska, z ul. Nawojki;

† Eugeniusz Pawlik, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…