Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 14.01.2018

 1. Dziś Dzień Migranta i Uchodźcy. Zachęcamy do modlitwy w intencji migrantów i uchodźców – idąc za myślą papieża Franciszka z jego „Orędzia” na dzień dzisiejszy: Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki.
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 3. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
 • dziś, w niedzielę – ul. Lea – numery nieparzyste;
 • jutro, w poniedziałek – ul. Lea – numery parzyste;
 • we wtorek – ul. Chocimska;
 • w środę – ulice Galla, Nowowiejska i Staffa;
 • w czwartek – ulice Czarnowiejska i Warmijska;
 • w piątek – ul. Armii Krajowej;
 • w sobotę – ulice Piastowska i Obopólna;
 • i w niedzielę, 21 stycznia – ulice Bronowicka, Kadecka i Kazimierza Wielkiego.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona jest umieszczona obok szopki, w bocznej nawie kościoła.

 1. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele zapowiadany koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Na wspólne kolędowanie serdecznie zapraszamy.
 2. Duszpasterz akademicki zaprasza na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.
 3. W czwartek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego myślą przewodnią są słowa: Prawica Twoja wsławiła się mocą. Program obchodów Tygodnia w naszym mieście jest wywieszony w gablocie w wejściu do kościoła.
 4. W piątek, 19 stycznia, przypada dzień imienin Ks. Mariusza Czajkowskiego. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej służby, a Jego posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 5. Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na Jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem: w przyszłą sobotę o godz. 19.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 21.00.
 6. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła i zabudowań parafialnych w okresie zimowym.
 7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków i narzeczonych na spotkanie rejonowe z cyklu «Małżeństwo – projekt na całe życie»: w niedzielę, 21 stycznia, do parafii Św. Jana Kantego (na Widoku) o godz. 19.15 – na prelekcję, Mszę św. i wspólną modlitwę przed Najśw. Sakramentem.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o kolejnej pielgrzymce papieża Franciszka – tym razem do Chile i Peru, oraz dlaczego św. Stanisław Kostka został nie tylko patronem młodzieży, ale także naszej Ojczyzny. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Można jeszcze zakupić parafialny kalendarz ścienny na 2018 rok.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Elżbieta Durniok, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Jarosław Chojnacki, z ul. Chocimskiej;

† Halina Nowak, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…