Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

 1. Codziennie – oprócz czwartku – o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. Jutro, w poniedziałek – zapraszamy wszystkich studentów na Mszę św. o godz. 20.00 w intencji Bożego błogosławieństwa w czasie sesji egzaminacyjnej.
 3. W tym tygodniu zakończy się rok szkolny i rozpoczną wakacje. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
  • Szkoły Podstawowej nr 12 – we wtorek o godz. 10.00;
  • Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek o godz. 11.00;
  • VII Liceum Ogólnokształcącego – w środę o godz. 9.00.
 4. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę, 19 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców i rodziny ministrantów i krucjatek.
 5. W czwartek, 20 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie inną trasą niż zwykle: mianowicie ulicami Lea, Galla, Kazimierza Wielkiego i aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Procesję poprowadzi i słowo Boże wygłosi Jacek Lasoń CM, radny polskiej prowincji Zgromadzenia Misji, który w tym roku świętuje 25-lecie święceń kapłańskich. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
  Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się we wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby na czas procesji przemieścić samochody zaparkowane przy ulicy Galla, prosimy również o zachowanie niezbędnej ostrożności na zmienionej trasie procesji, zwłaszcza przy przekraczaniu remontowanej ulicy Królewskiej. Jednocześnie zapraszamy młodych mężczyzn do pomocy w niesienia głośników podczas procesji: w czwartek o godz. 17.00 do zakrystii.
 6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy tekst o ciemnej stronie internetu: te artykuły koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie; przeczytamy także o zmieniającej się sytuacji Kościoła na Słowacji i coraz większej liczbie konwersji z islamu na chrześcijaństwo. Do nabycia jest także Niedziela i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Danuta Urbańska, z ul. Smoluchowskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…