Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 24.11.2019

 1. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w działalność Apostolatu Maryjnego czyli Stowarzyszenia Cudownego Medalika – zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 2. Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. Jana Rybarskiego w czasie Mszy św. o godz. 16.30 – w 1. rocznicę jego śmierci – a po niej na koncert Jan Rybarski. In memoriam w wykonaniu naszego Chóru Mariańskiego.
 3. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. Codziennie – oprócz soboty – zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 20.00: ta szczególna modlitwa ma być wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar św. Jana Pawła II, a jednocześnie prośbą, aby nieustannie wstawiał się za naszą Ojczyzną.
 5. W naszej parafii istnieje Oaza Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci z klas 3—6 na wspólną zabawę i spotkania w każdy poniedziałek w godz. 18.00—20.00 w Sali Krucjaty (nad zakrystią).
 6. W środę, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 8. W sobotę, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin naszego duszpasterza akademickiego – ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza w pracy z młodzieżą.
 9. W przyszłą niedzielę – 1. niedzielę Adwentu – na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach, będzie też podany w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii
 10. Zgodnie z zapowiedzią – już dziś w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy w Polsce przestrzegana jest wolność religijna i o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie; do czasopisma dodany jest kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na rok 2020. Do nabycia jest także Niedziela i adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci – z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia. Jest także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jerzy Ostrowicz, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
  † Bolesław Mirek, z ul. Altanowej;
  † Józef Pieniążek, z ul. Lea;
  † Stanisław Cieśla, z ul. Królewskiej;
  † Mieczysława Dwuraźna, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…