Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Adwentu – 01.12.2019

 1. Ksiądz proboszcz Jacek Piszczek dziękuje serdecznie za okazaną życzliwość i ofiary złożone na budowę kościoła pw. Św. Jacka: w minioną niedzielę ofiarowano na jego ręce 19.174 złote i nieco waluty obcej.
 2. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się parafialne rekolekcje adwentowe. Spowiedź rekolekcyjna i pierwszopiątkowa jest zaplanowana na środę do godz. 10.00 i od godz. 14.00. Program rekolekcji adwentowych został wywieszony w gablotach i przed kościołem, jest też zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… na stronie 2.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00 i od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; rodziców z dziećmi zapraszamy na roraty o godz. 18.30.
 4. Jutro, w poniedziałek – kancelaria parafialna przed południem będzie nieczynna.
 5. W tym tygodniu adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 20.00 w czwartek i piątek nie będzie!
 6. W czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Ks. Proboszcz zaprasza Wybranych do nowej Rady do Sali Parafialnej o godz. 19.30. Więcej o nowym składzie Duszpasterskiej Rady Parafialnej przeczytamy w naszym piśmie Z Życia Parafii…
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00; dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele odbędzie się czuwanie modlitewne Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) z naszej archidiecezji. Do wspólnej modlitwy zapraszamy o godz. 17.00.
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 zaprasza przyszłych Pierwszoklasistów z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY w sobotę 7 grudnia w godzinach 10.00—12.00.
 10. W przyszłą niedzielę minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 9.30.
 11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 7 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie chorych dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem abpa Fultona Sheena oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo. Do nabycia jest także Niedziela i adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Jest także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stanisław Barycz, z ul. Obopólnej;
  † Karolina Więckowska, z ul. Lea;
  † Grzegorz Bohosiewicz, z ul. Nawojki;
  † Elżbieta Bernacka, z ul. Warmijskiej.
  W miniony piątek zmarł w Warszawie pochodzący z naszej parafii † ks. Franciszek Szklarski, saletyn.
  Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…