Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu – 22.03.2020

 1. Przypominamy, że ze względu na pandemię koronawirusazawieszone do odwołania są wszystkie spotkania grup i wspólnot parafialnych.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 są odprawiane Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki – Droga krzyżowa o godz. 15.30 (to nowa godzina!) i 18.00. Od tego tygodnia nie będzie ani Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, ani dla studentów o godz. 20.30.
 3. W naszym kościele w dni powszednie od godz. 12.00 trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 jest odmawiana modlitwa różańcowa o wygaśnięcie epidemii (z wyjątkiem piątków i niedziel). Także codziennie już od godz. 12.00 mamy okazję do spowiedzi świętej. Przez cały czas zwracamy uwagę, by ilość wiernych w kościele nie przekroczyła 50 osób, staramy się też zachować odpowiednią odległość jedni od drugich.
 4. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych: od 16.00 do 18.00.
 5. W środę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, będą mogli w środę otrzymać i podpisać odpowiednią deklarację.
 6. W sobotę zapraszamy do kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30 na nabożeństwo ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes.
 7. Jeszcze raz – zgodnie z poleceniem ministra zdrowia – bardzo prosimy, aby wszyscy pozostawali w domach, jeżeli nie musza wychodzić. W tych szczególnych okolicznościach wierni są zachęcani do skorzystania z dyspensy od Mszy św. niedzielnej. Przypominamy, że ks. arcybiskup Marek Jędraszewski do dnia 29 marca br. udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Wszyscy, którzy zostaną w domach, niech śledzą transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach przekazu.
 8. Podajemy do wiadomości, że prowadzone są transmisje on-line z naszego kościoła: Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00 i Gorzkich żalów o godz. 17.30 oraz Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18.00 i nabożeństwa w kaplicy św. Bernadetty w sobotę o godz. 8.30. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na fanpage:  https://www.facebook.com/MlodziezWincentynska
 9. Bardzo prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Jeżeli takie osoby nie mają nikogo, kto mógłby pomóc – proszone są o zgłoszenie takiej sytuacji w parafii: można to uczynić bezpośrednio w zakrystii lub na telefon wolontariatu «Projektu a Paulo»: 787-619-320.
 10. Na stoliku przed ołtarzem wyłożony jest aktualny numer Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego, jest też skarbona na opłaty za prasę. Natomiast Gość Niedzielny nr 12 jest do pobrania w Internecie – dokładne informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 11. Więcej informacji znajdziemy w KOMUNIKACIE KS. PROBOSZCZA, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie parafialnej misjonarska.pl. Bardzo prosimy się z nim zapoznać.