Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu – 20.12.2020

  1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w Ojczyźnie i na świecie oraz o ustanie pandemii – za przyczyną Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II.
  2. Zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – która będzie odprawiana do czwartku wcześnie rano czyli o godz. 7.00. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
  3. W czwartek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
  4. Świętowanie Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku na piątek. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy: niech to będzie okazja do pojednania zwaśnionych i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów; niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
  5. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze).
  6. W piątek, sobotę i niedzielęporządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Innych nabożeństw nie będzie.
  7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 27 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2020 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
  8. Podajemy do wiadomości, że przyszłoroczna wizyta duszpasterska czyli Kolęda 2021 odbędzie się według zasad odpowiednich na czas epidemii: księża odwiedza tylko te domy i rodziny, do których zostaną zaproszeni. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożony formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, wraz z niezbędnymi informacjami i planem kolędy.
  9. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 7 zł. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można jeszcze składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla najuboższych.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Polacy potrzebują Kościoła i jak będzie wyglądał świat po COVID-zie według papieża Franciszka. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ważne informacje o odpustach związanych z rozpoczętym właśnie Rokiem św. Józefa oraz tekst modlitw na rozpoczęcie kolacji wigilijnej. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci (ze stajenką bożonarodzeniową do samodzielnego złożenia) i Staś dla najmłodszych, a także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2021 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy świąteczno-noworoczny numer naszego pisma Z Życia Parafii…, również zawierający plan Kolędy 2021 i niezbędne informacje; bardzo prosimy, aby naszą gazetę parafialną przekazywać sąsiadom czy znajomym, którzy do kościoła z różnych powodów przyjść nie mogą.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
    † Józef Cerefin, z ul. Spokojnej;
    † Zdzisław Woźniak, z ul. Chocimskiej;
    † Marian Kołodziejczyk, z ul. Warmijskiej;
    † Czesława Łach, z ul. Skarbińskiego;
    † Stefania Dykas, z ul. Ogrodniczek;
    † Anna Konrat, z ul. Lea;
    † Krzysztof Czekaj, z ul. Lea;
    † Helena Szczeklik, z ul. Czarnowiejskiej;
    † Anna Kurzeja, z ul. Staffa.
    Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek