Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 20.06.2021

 1. Podajemy do wiadomości, że na mocy decyzji władz Zgromadzenia Księży Misjonarzy, potwierdzonej przez ks. Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego, nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza naszej parafii i superiora tutejszego domu Zgromadzenia: ks. Jacka Kuziela, który został skierowany do pracy w parafii Św. Krzyża w Warszawie, zastąpi pracujący od wielu lat w naszej parafii ks. Paweł Dobroszek. Nowy ks. proboszcz Paweł Dobroszek odprawi uroczystą Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 i w obecności ks. Dziekana obejmie kanonicznie naszą parafię.
 2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i świątecznej, udzielona wiernym z powodu epidemii koronawirusa.
 3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 4. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę, 23 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców i rodziny ministrantów i krucjatek.
 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
  • uczniów, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 5 zapraszamy w środę o godz. 18.30 (wraz ze służbą liturgiczną);
  • Szkoły Podstawowej nr 12 – w czwartek, w Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, o godz. 9.00;
  • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 7. Przypominamy, że zapisy z naszej parafii na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, do grupy 8. i 9., odbywają się wyłącznie onlineza pośrednictwem formularza, który jest udostępniony na stronie internetowej Wspólnoty II, i potrwają tylko do końca czerwca.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli znajdziemy poruszające do głębi świadectwa osób uratowanych od aborcji, dowiemy się, jak polski Kościół odpowiada na duchowe potrzeby obcokrajowców oraz czy można przyjąć sakramenty bez chrzestnych czy świadków bierzmowania. W Gościu Niedzielnym polecamy tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Do nabycia jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Helena Zofia Góralczyk, z ul. Nowowiejskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…