Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 25.07.2021

 1. W naszej parafii bardzo serdecznie witamy Marka Bukowca CM, który dzisiaj rozpoczyna posługę duszpasterską. Ks. Marek będzie katechetą dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na każdy dzień kapłańskiej posługi w naszej parafii życzymy mu obfitości łask Bożych i opieki naszej Pani z Lourdes.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 18.30 poświęcimy samochody i inne pojazdy zaparkowane przy kościele i na parkingu przy ul. Lea. W czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty, a w sobotę, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
 4. W każdy czwartek przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy okazję do adoracji eucharystycznej, którą kończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone przed Mszą św. o godz. 18.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, po Mszy św. o godz. 16.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia są m.in. nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli , Miłujcie się! dla młodzieży, oraz nowy numer Stasia dla najmłodszych. Rodziców zachęcamy do zabrania darmowej broszury „ Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata „.    
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Ewa Gabryś, z ul. Kijowskiej;
  + Danuta Przybyszewska, z ul. Królewskiej;
  + Adam Rozkrut, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…