Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą – 13.02.2022

 1. Przypominamy wszystkim uczestnikom Mszy Świętych i nabożeństw, że w kościele nadal mamy obowiązek zakładania maseczek zakrywających usta i nos. Traktujmy ten obowiązek jako wymóg miłości bliźniego.
 2. Chórzystom i Panu Dyrygentowi Marcinowi Miotelce gratulujemy nagrody otrzymanej w styczniu: nasz Chór Mariański zdobył Złoty Dyplom na 9. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.
 3. W miniony czwartek zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na wsparcie posługi Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom. I zaprasza do służby nowych chłopców i dziewczęta.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w miniony piątek. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a w Księdze Chorych wpisano ponad 200 osób chorych i w podeszłym wieku, które przyjęły sakrament namaszczenia – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie 18. sobót ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: w każdą sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty, przy relikwiach Świętej.
 6. W następną niedzielę, 20 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu po Mszy św. zgromadzą się rodzice i dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.
 7. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć produkty pszczelego pochodzenia od krakowskich pszczelarzy.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o fałszywych oskarżeniach wobec Benedykta XVI, o nowym filmie pt. Spowiedź oraz czy istnieje możliwość zbawienia wyznawców innych religii i ateistów. A w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejną płytę z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Kapłańską, Liczb i Powtórzonego Prawa. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Jadwiga Susuł, z ul. Staffa;
  † Józefa Ślizowska, z ul. Spokojnej;
  † Józefa Palonek, z ul. Spokojnej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…