Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu – 27.03.2022

 1. Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów kończącego się remontu kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś, w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Zapraszamy na Kurs Alpha dla studentów, który rozpocznie się jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 w budynku DA Na Miasteczku. Zapisy na stronie: kursalpha.pl.
 4. Wspólnota neokatechumenalna przy naszej parafii, przeżywając etap Traditio, jest wezwana, by głosić Ewangelię każdemu z nas. Od najbliższego czwartku, w czwartki w godz. 18.00—20.00 członkowie wspólnoty będą odwiedzać mieszkania naszych parafian i głosić Dobrą Nowinę. Przyjmijmy z życzliwością posłanych do tego dzieła.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 1 kwietnia, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; ma to być również dzień modlitewnej łączności z Ukrainą.
 7. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w następną niedzielę przeprowadzi doroczną kwestę wiosenną na pomoc najuboższym parafianom.
 8. Nasi studenci w następną niedzielę zapraszają do kościoła na spektakl wielkopostny: misterium spotkania Jawnogrzesznica i Pan. Początek przedstawienia o godz. 21.30.
 9. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można jeszcze otrzymać skarbonki dla dzieci na zaoszczędzone przez dzieci w Wielkim Poście ofiary pieniężne na pomoc chorym i starszym. Przy głównym wyjściu z kościoła znajduje się skarbona do składania ofiar pieniężnych na pomoc Ukrainie, a przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich.
 10. Dziś po Mszy Świętej przed kościołem można również zakupić tradycyjne cukrowe baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek rekolekcji wielkopostnych – tym razem o grzechu zazdrości. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci (z modlitwą do św. Michała Archanioła), Miłujcie się! dla młodzieży oraz Staś dla najmłodszych. Niestety, znowu nie dotarł do nas aktualny numer tygodnika Niedziela.
 12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Zdzisława Morońska, z ul. Miechowskiej;
  † Alfreda Śliwa, z ul. Altanowej;
  † Aleksandra Kmieć, z ul. Lea;
  † Teodora Siluk, z ul. Altanowej. 
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny…