Uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 23.05.2010

1. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystępują do Pierwszej Komunii św. Dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym: pierwsza grupa o godz. 16.00, druga o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30, połączonej z nabożeństwem majowym.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Jutro przypada w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Ze względu na przypadające święto nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją, odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Przynajmniej w tym czasie każdy wierzący powinien przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą.

6. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć najnowszą książkę – „wywiad rzekę” z ks. biskupem Albinem Małysiakiem z okazji 40. rocznicy jego święceń biskupich.

7. Wszyscy jesteśmy poruszeni skutkami powodzi, jaka dotknęła szczególnie południową Polskę. Ofiary na pomoc dla powodzian można składać przez cały tydzień do metalowych skarbon przy wyjściu z kościoła (zostaną one przekazane przez Caritas na pomoc potrzebującym).

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Gość Niedzielny, a także nowy numer dominikańskiego Listu podejmują ważny temat: dlaczego ludzie młodzi nie chcą chodzić do kościoła? Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, pismo za złotówkę ChiT – Chrystus i Ty – poświęcone postaci ks. Jerzego Popiełuszki oraz nowy numer pisma Totus Tuus.

9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Barbara Mucha, zamieszkała niegdyś przy ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…