Uroczystość Najświętszej Trójcy — 30.05.2010

1.      Dziś i jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe; również dzieci zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 16.30.

2.      Jutro przypada w liturgii święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3.      Od wtorku zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.

4.      Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do podjęcia służby liturgicznej w naszym kościele: dziewczęta – na spotkania w poniedziałki o godz. 17.30, a chłopców – w środy o godz. 17.30.

5.      W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej z Lourdes. Rozpocznie się ona po nabożeństwie czerwcowym uroczystą procesją o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

6.      Ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7.      W czwartek, 3 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. na Wzgórzu Wawelskim, po czym przejdzie drogą królewską na Krakowski Rynek, zatrzymując się przy czterech ołtarzach usytuowanych przy kościołach: św. Idziego, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej, gdzie po zakończeniu procesji zostanie także odprawiona Msza św. Naszą parafię tradycyjnie już będzie reprezentował Chór Mariański, który wykona śpiewy liturgiczne przy jednym z ołtarzy.

8.      W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę; nie będzie jedynie dodatkowej Mszy św. dla przedszkolaków w kaplicy akademickiej. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przej­dzie ulicą Lea i Aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary oraz oddaniem hołdu i czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, aby zewnętrzny wystrój stał się również znakiem naszej wiary. Prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.

9.      Okazja do spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała i z racji pierwszego piątku miesiąca – w środę w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.

10.  Próba sypania kwiatów dla dzieci przedszkolnych – przed uroczystością Bożego Ciała – odbędzie się w poniedziałek, 31 maja, o godz. 16.30 przed kościołem.

11.  W miesiącach wakacyjnych – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.

12.  Jeszcze dziś można wesprzeć osoby dotknięte powodzią, składając ofiary do metalowych skarbon przy wyjściu z kościoła. Ofiary zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tajemnicy Trójjedynego Boga na podstawie ikony Trójcy Świętej Andrieja Rublowa i o trwającym dochodzeniu w sprawie okoliczności męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, które wciąż nie zostały wyjaśnione do końca. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, czerwcowy numer pisma Z życia Parafii…

14.  W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Stanisława Nowakowska, z ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…