11. niedziela zwykła — 13.06.2010

1.      Dziś przypada dzień imienin ks. Antoniego Bobaka i ks. Antoniego Miciaka. Drogim Solenizantom życzymy wszelkich łask Bożych w pracy kapłańskiej i opieki Świętego Patrona.

2.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3.      W środę w czasie nowenny do Matki Bożej i Mszy św. wotywnej o naszej Pani z Lourdes modlić się będziemy w intencji misji, a ofiary zbierane w kościele zostaną przeznaczone na wsparcie misji świętych.

4.      Przez windę do nieba – pod taką nazwą w przyszłą niedzielę, 20 czerwca, przed naszym kościołem zostanie zorganizowana kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup i montaż krzesełka dźwigowego („windy”) w bloku, w którym mieszka niepełnosprawna Basia Turek. Po każdej Mszy Świętej wolontariusze będą zbierać datki do puszek, w ramach kwesty wystąpi także klerycki zespół Lazaryści: będzie grał podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 oraz da koncert o godz. 13.30. Zorganizowana będzie także loteria fantowa oraz domowe wypieki. Każdemu, kto zechce wesprzeć te sprawę, organizatorzy już dziś z serca dziękują.

5.      Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy – na Jasną Górę i do Sanktuarium Krwi Chrystusa – w sobotę 26 czerwca. Zapisy będą przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.30. Dodatkowe informacje są zamieszczone w gablocie Akcji Katolickiej przed kościołem.

6.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy przypomnienie drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i wywiad z kandydatem na prezydenta – Markiem Jurkiem, a w Gościu Niedzielnym – artykuł Poznaj poglądy kandydatów (o poglądach kandydatów do prezydentury) oraz relację z uroczystości beatyfikacyjnych bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Do nabycia jest jeszcze nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

7.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Władysława Gawlik, z ul. Rydla;

† Barbara Janina Kapusta, z Al. Kijowskiej;

† Cecylia Władysława Opolska, z ul. Królewskiej;

† Ewa Cynkar, z ul. Piastowskiej;

† Józefa Hajdzińska, z ul. Lea;

† Irena Józefa Rząca, z ul. Czarnowiejskiej;

† Jadwiga Smak, z ul. Lea.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…