12. niedziela zwykła — 20.06.2010

1.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

2.      We wtorek, 22 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 18.30 w naszym kościele będzie śpiewał chór z Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych; po Mszy św. nasi Goście wystąpią z koncertem razem z Chórem Mariańskim. Zapraszamy do udziału.

3.      W czwartek, 24 czerwca, przypada w liturgii uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to zarazem dzień imienin naszego Pana Organisty i Dyrygenta Chóru Mariańskiego, dra Jana Rybarskiego, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, zdrowia, opieki św. Patrona i dalszych sukcesów w pracy artystycznej.

4.      Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów:

  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 18.30;
  • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.

Pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętych będzie okazja do spowiedzi. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej za łaski całego roku nauki i o dobre przeżycie wakacji zapraszamy również nauczycieli i rodziców.

5.      Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 przy Alei Kijowskiej 8 zaprasza dzieci sześcioletnie wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się we wtorek, 22 czerwca, w godz. 9.00 – 13.00.

6.      Zgodnie z zapowiedzią, dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta, z której dochód jest przeznaczony na zakup i montaż krzesełka dźwigowego („windy”) w bloku, w którym mieszka niepełnosprawna Basia Turek.

7.      Natomiast w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia św. Józefa, które pracują na misjach w Afryce i Brazylii. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć działalność polskich misjonarek.

8.      Kolo Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną 18. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 11 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.30 w pokoiku Akcji Katolickiej.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. krótką historię wyborów prezydenckich od roku 1990, artykuł o pomocy powodzianom spod Sandomierza i wzruszający reportaż o niszczejących ormiańskich kościołach we wschodniej Turcji. Do nabycia jest także Niedziela i Źródło.

10.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisława Genowefa Stolarczyk, z ul. Rydla;

† Stanisław Stefan Cora, z ul. Nawojki;

† Andrzej Sraga, z ul. Szlachtowskiego;

† Stanisława Józefa Zasadzka, z ul. Nowowiejskiej;

† Marek Ludwik Diduch, z ul. Staszczyka.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…