17. niedziela zwykła — 25.07.2010

1.      Dziś przypada dzień imienin ks. Krzysztofa Dury, któremu składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi.

2.      Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na Mszę św., którą odprawimy w poniedziałek, 26 lipca, o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy pojazdy zaparkowane przy kościele.

3.      Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 12 sierpnia. W pielgrzymce weźmie udział młodzież z naszej parafii i z Duszpasterstwa Akademickiego, wraz z ks. Anto­nim Miciakiem i ks. Andrzejem Telusem. Zapisy do wszystkich grup, w tym do Grupy Misjonarskiej nr 8 odbywają się w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

4.      Osoby, które chciałyby zapoznać się z problematyką pileroterapii, zapraszamy na prelekcję, która odbędzie się we wtorek, 27 lipca, o godz. 10.00 w sali krucjaty. Podczas spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów.

5.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.

6.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Andrzej Kozłecki, z ul. Piastowskiej;

†        Stefania Elżbieta Kortyna, z ul. Staffa;

†        Czesław Józef Kuzdro, z ul. Lea;

†        Marian Wypart, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…