23. niedziela zwykła – 05.09.2010

1.      Dziś – jak zwykle poza okresem wakacyjnym – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2.      Przypominamy, że w dni powszednie ponownie odprawiana jest Msza św. o godz. 9.00, a kancelaria parafialna czynna jest również przed południem. Od następnej niedzieli – 12 września – w kaplicy akademickiej będzie odprawiana Msza św. dla dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.

3.      Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4.      W środę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w Polsce zwane również świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu dziewczęta z Krucjaty Maryjnej rozpoczną nowy rok formacji na Mszy św. o godz. 18.30; do udziału zapraszamy także rodziców i rodziny krucjatek.

5.      Uczniów klas trzecich i starszych zapraszamy do włączenia się w służbę liturgiczną w naszej parafii: dziewczęta zapraszamy na spotkanie dla kandydatek do Krucjaty Maryjnej w ponie­działek o godz. 17.30, a chłopców na spotkanie kandydatów do grona ministrantów w środę o godz. 17.30. Rodziców bardzo prosimy o zachęcenie dzieci do służby przy ołtarzu; bez takiej zachęty i wsparcia w końcu zabraknie ministrantów i krucjatek służących w naszym kościele.

6.      Rok formacyjny rozpoczęła wspólnota Młodzieży Misjonarskiej, której celem jest kształtowanie siebie oraz szeroko pojęta pomoc drugiemu człowiekowi. Wspólnota jest otwarta na wierzących, poszukujących i niewierzących. Zaprasza młodzież gimnazjalną, licealna i starszą na spotkania w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali parafialnej.

7.      Wspólnota Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza w piątek do modlitwy w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w czasie Mszy św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

8.      Nadal zachęcamy i zapraszamy naszych Parafian do udziału w dwudniowej pielgrzymce autokarowej do Warszawy – w dniach 11 i 12 września. Pielgrzymi wezmą udział w spotkaniu Rodziny Wincentyńskiej, centralnych uroczystościach Roku św. Wincentego a Paulo i poświęceniu Ołtarza Ojczyzny w bazylice Św. Krzyża, nawiedzą także grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, świątynię Opatrzności Bożej i Cmentarz Powązkowski. Koszt pielgrzymki wynosi 150 zł. Zapisy są dziś przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii, a od poniedziałku w kancelarii parafialnej.

9.      Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, w przyszłą niedzielę – 12 września – zaprasza małżeństwa i rodziny do wspólnej modlitwy w czasie XVIII Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej; rozpoczęcie pielgrzymki Droga krzyżową przy stacji „U Piłata” o godz. 9.00.

10.  Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola będzie się spotykała na próbach w niedziele o godz. 10.30 w sali parafialnej.

11.  W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym pod wspólnym tytułem Szkoła wiary znajdziemy wypowiedzi i świadectwa dotyczące nauczania religii w szkole, opowieść o człowieku, który przebył długą drogę od satanizmu do odkrycia powołania kapłańskiego czy artykuł o zbrodniach komunistów w Kambodży. Do nabycia jest także Niedziela, dominikański List, Źródło, pismo Totus Tuus oraz nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a na członków Wspólnoty Żywego Różańca czeka nowy numer pisma Różaniec.

12.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Mieczysław Edmund Łopatka, z ul. Królewskiej;

†        Roman Adam Rupalski, z ul. Skarbińskiego;

†        Władysław Piotr Sitko, z ul. Królewskiej;

†        Zbigniew Jan Szuperski, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…