22. niedziela zwykła – 29.08.2010

1.      Kończy się czas wakacji i urlopów, witamy więc serdecznie w naszej świątyni wszystkich powracających z letniego wypoczynku.

2.      Po przerwie wakacyjnej – od wtorku, 31 sierpnia, wznowimy w dni powszednie Mszę św. o godz. 9.00, a kancelaria parafialna od 1 września będzie czynna również przed południem. Począwszy od niedzieli 12 września w kaplicy akademickiej będzie też dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych. Msze Święte akademickie, odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 20.00, zainaugurujemy w poniedziałek 20 września.

3.      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w środę, 1 września:

  • dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 o godz. 8.00;
  • dla VII Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00;
  • dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 o godz. 10.00.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 i 10.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

4.      W pierwszą środę miesiąca, 1 września, odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej celebrans udzieli indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego nowy rok formacji rozpoczną ministranci i lektorzy.
  • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. Okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  • natomiast w sobotę, dzień modlitw o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

6.      W sobotę w czasie Mszy św. o godz. 18.30 będzie śpiewał w naszym kościele chór z Węgier, który po Mszy św. wystąpi z koncertem razem z Chórem Mariańskim. Serdecznie zapraszamy do udziału.

7.      Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Warszawy: w dniach 11 i 12 września. W programie: udział w spotkaniu Rodziny Wincentyńskiej, uroczystościach ku czci św. Wincentego i poświęceniu Ołtarza Ojczyzny w bazylice Św. Krzyża w Warszawie, nawiedzenie grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, świątyni Opatrzności Bożej i Cmentarza Powązkowskiego. Koszt wynosi 150 zł. Zapisy są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii, a od poniedziałku w kancelarii parafialnej.

8.      Osoby zainteresowane problematyką pileroterapii, zapraszamy na prelekcję, która odbędzie się w poniedziałek, 30 sierpnia, o godz. 10.00 w sali krucjaty. Podczas spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów.

W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek specjalny Opór społeczny. Sierpień ’80 przygotowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Do nabycia jest także Niedziela, dominikański List, Źródło, pismo Totus Tuus oraz nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Wspólnota Żywego Różańca może zakupić nowy numer pisma Różaniec. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, powakacyjny numer naszego pisma Z życia Parafii