21. niedziela zwykła – 22.08.2010

1.      We wtorek, 24 sierpnia, przypada w liturgii święto św. Bartłomieja, apostoła.

2.      Natomiast w czwartek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.30, a o godz. 18.00 uroczyste nieszpory maryjne; na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na uroczystość w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.      W każdy czwartek trwa w naszym kościele wystawienie Najśw. Sakramentu – od godz. 9.30 do godz. 18.30. Zachęcamy wiernych do nawiedzania świątyni, by dziękować Chrystusowi za Jego nieustającą, sakramentalną obecność pośród nas i polecać Mu własne sprawy, intencje naszych rodzin, a także Ojczyznę i cały Kościół.

4.      Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową do Warszawy: w dniach 11 i 12 września. Pielgrzymi wezmą udział w spotkaniu Rodziny Wincentyńskiej, uroczystościach ku czci św. Wincentego i poświęceniu Ołtarza Ojczyzny w bazylice Św. Krzyża w Warszawie, nawiedzą także grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, świątynię Opatrzności Bożej i Cmentarz Powązkowski. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymce. Koszt wynosi 150 zł, a zapisy są przyjmowane we wtorki w pokoiku Akcji Katolickiej w godz. 17.00 – 18.30.

5.      Nasz Chór Mariański przygotowuje się do obchodów 60-lecia działalności w okresie powojennym. W październiku Chór wykona Misa Tango Louisa Bacalowa (w rytmach argentyńskich), wraz z chórami z Francji i Hiszpanii oraz 65-osobową orkiestrą symfoniczną najlepszych muzyków krakowskich oraz solistów z Francji, Niemiec i Polski. Będzie to prapremiera w Polsce, a w wykonaniu Mszy weźmie udział ponad 200 osób. Przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne. W jego realizacji uczestniczą instytucje państwowe, kościelne i prywatni sponsorzy. Pan organista Jan Rybarski prosi o pomoc ewentualnych sponsorów i zaprasza do współpracy.

6.      W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. tekst Krzyż jest zgodny z konstytucją – o tym, co naprawdę oznacza zasada rozdziału Kościoła i państwa. Do nabycia także Niedziela, dominikański List, Źródło i pismo Totus Tuus.

7.      W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

†        Mieczysława Maria Wojnicka, z ul. Goetla;

†        Janina Malinowska, z ul. Skarbińskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…